B. Moore Track & C. Maddox Field House - Site License 
                 2013 LSU High School Qualifier - 1/26/2013                  
                  Carl Maddox Fieldhouse - Baton Rouge, LA                   
 
Event 27  Girls Long Jump
==========================================================================   
 TOP 10 MARKS ADVANCE TO FINAL                                               
 Minimum Mark - 14-0                                                         
FH Composite: C    19-06  1997        Myra Combs, Southern Lab (BR)          
        MEET: M 18-07.50  2005        Kenyatta Brooks, Jackson HS            
    Name                    Year School                  Finals              
==========================================================================   
Finals                                                                       
  1 Nique Griffin                Hamilton Christian    17-08.50      5.39m   
      FOUL  FOUL  17-01.50  16-02.25  17-04.25  17-08.50                     
  2 D'Lacia Mckinley             Scotlandville         17-08.00      5.38m   
      15-05.75  16-03.75  16-03.50  FOUL  17-04.75  17-08                    
  3 Mikiah Brisco                Baton Rouge Magnet    17-03.75      5.27m   
      17-03.75  16-07.75  PASS  PASS  15-08.50  15-08.75                     
  4 Dominique Clegget            Cabrini               16-04.50      4.99m   
      15-10.25  FOUL  FOUL  15-06.25  15-03.25  16-04.50                     
  5 Frankie Griffin              Hamilton Christian    16-01.25      4.90m   
      15-07  14-09.50  16-01.25  14-11.50  15-05.50  15-06.25                
  6 Breanne Bias                 Hahnville             15-10.00      4.82m   
      15-01.75  14-05.75  15-10  15-00  15-05  15-09                         
  7 Joycelyn Daggs               Thibodaux             15-09.75      4.81m   
      15-03  15-01.75  15-04.25  FOUL  15-09.75  15-05                       
  8 Madelinn Fink                Runnels               15-09.25      4.80m   
      14-01.75  14-01.75  15-05.25  15-04.75  15-08.75  15-09.25             
  9 Joi Scioneaux                East St. John         15-09.00      4.80m   
      14-09.50  15-00.25  15-04  14-05  15-03.75  15-09                      
 10 Patrice Victorian            Northwest             15-07.75      4.76m   
      FOUL  15-03.25  15-07.75  FOUL  15-00.25  15-06.25                     
 11 Darien Loup                  Lakeshore             15-03.75      4.66m   
      15-03.75  15-02  14-08.50                                              
 12 Adora Anadi                  Northshore            15-00.50      4.58m   
      FOUL  FOUL  15-00.50                                                   
 13 Kiera Ardoin                 LaGrange              14-11.50      4.55m   
      14-11.50  14-00.75  14-10.75                                           
 13 Amber Joe                    West St. Mary         14-11.50      4.55m   
      14-11.50  14-02.75  14-03.25                                           
 15 Kaysha Etienne               Northside             14-10.00      4.52m   
      FOUL  FOUL  14-10                                                      
 16 Jamie Hawkins                Newman, Isadore       14-08.75      4.48m   
      14-02  14-02.75  14-08.75                                              
 17 Mykia Scott                  Xavier Prep           14-07.00      4.44m   
      ND  FOUL  14-07                                                        
 18 Sequoya Ferguson             West St. Mary         14-02.75      4.33m   
      14-02.75  14-01.75  ND                                                 
 19 Victoria Young               Archbishop Chapelle   14-02.50      4.33m   
      FOUL  FOUL  14-02.50                                                   
 20 Amy Turner                   Lusher Charter        14-02.00      4.31m   
      FOUL  FOUL  14-02                                                      
 21 Ebony Edwards                Xavier Prep           14-01.75      4.31m   
      ND  14-01.75  FOUL                                                     
 -- Brooke Petkovich             Mt. Carmel                  ND              
      ND  ND  ND                                                             
 -- Irene Brooksher              St. Joseph's                ND              
      ND  ND  ND                                                             
 -- Amelia Bodet                 Mt. Carmel                  ND              
      ND  ND  ND                                                             
 -- Ayonte Thomas                East St. John               ND              
      ND  ND  ND                                                             
 -- T'iara Sereal                New Iberia                  ND              
      ND  ND  ND                                                             
 -- Beaunca Lewis                Donaldsonville              ND              
      ND  ND  ND                                                             
 -- Kaylynn Joseph               Donaldsonville              ND              
      ND  ND  ND                                                             
 -- Andrea Beene                 Southwood                   ND              
      ND  ND  ND                                                             
 -- Bayleigh Butler              Lusher Charter            FOUL              
      FOUL  ND  ND                                                           
 -- Taylor McCoy                 Northwest                 FOUL              
      ND  ND  FOUL                                                           
 -- Keionne Octave               East Iberville            FOUL              
      FOUL  ND  FOUL                                                         
 -- Ashley Wheeler               Brusly                    FOUL              
      FOUL  FOUL  FOUL                                                       
 -- Teira Nickerson              West Jefferson             DNS              
 -- Alexia Fortenberry           West Jefferson             DNS              
 -- Kaylee Jo Banks              Ursuline Academy           DNS              
 -- Kianna Fraizer               Opelousas                  DNS              
 -- brittany williams            Glen Oaks                  DNS              
 -- Katie Philippi               Haynes Academy             DNS              
 -- Victoria Stampley            Franklin, Ben              DNS              
 -- Rakayla Robertson            Baton Rouge Magnet         DNS              
 -- miequa hines                 Glen Oaks                  DNS              
 -- Kristiana Williams           East Iberville             DNS              
 -- rian robinson                Higgins, L.W.              DNS              
 -- Ronjanique Carter            Higgins, L.W.              DNS              
=============================================================================
                         Women - Team Rankings - 1 Events Scored             
=============================================================================
    1) Baton Rouge Magnet          10        2) St. Louis                   8
    3) McDonogh #35                 6        4) Scotlandville               5
    5) Hamilton Christian           4        6) Lafayette                   3
    7) Dutchtown                    2        8) Zachary                     1