B. Moore Track & C. Maddox Field House - Site License 
                  2013 LSU High School Qualifier - 1/26/2013                   
                   Carl Maddox Fieldhouse - Baton Rouge, LA                    
 
Event 5  Girls 800 Meter Run
================================================================               
 SECTIONS AGAINST TIME                                                         
FH Composite: C 2:13.54  1989        Tara Arnold, Tara HS (LA)                 
        MEET: M 2:17.72  2/2/2008    Mary Newton, Sulphur                      
    Name                    Year School                  Finals                
================================================================               
Finals                                                                         
  1 kaitlyn tunks                Westlake               2:26.25                
  2 Destiny Williams             St. Thomas Aquinas     2:29.91                
  3 Anna Maxwell                 St. Joseph's           2:30.20                
  4 Meri Hebert                  Baton Rouge Magnet     2:30.52                
  5 Ky`Reon McBride              Lafayette              2:32.96                
  6 Annie Peek                   St. Joseph's           2:33.90                
  7 Clarissa Smith               Holden                 2:33.91                
  8 Kylie Touchard               Mandeville             2:34.91                
  9 Destiny Armstrong            Baton Rouge Magnet     2:35.40                
 10 Mallory Robichaux            Menard                 2:36.03                
 11 Amber Campbell               Carencro               2:36.63                
 12 Jeanee Romero                Karr, Edna             2:37.57                
 13 Claire Crosby                Mandeville             2:40.41                
 14 Dakota Wing                  Houston, Sam           2:41.01                
 15 Victoria Young               Archbishop Chapelle    2:44.63                
 16 Aimee Stokes                 Lafayette              2:45.56                
 17 Skyla Verdin                 Ellender, A.J.         2:47.30                
 18 Quincy Middlebrooks          Benton                 2:48.07                
 19 Jessica McGuffee             Parkway                2:48.95                
 20 Marys Joseph                 Ascension Catholic     2:49.71                
 21 Callie Tucker                Runnels                2:49.97                
 22 Aimee Claire Whitehurst      Episcopal              2:50.38                
 23 Madeline Olinde              Catholic, Po           2:50.66                
 24 Darian Horton                Curtis, John           2:50.69                
 25 Stephanie Breaux             Ascension Catholic     2:50.70                
 26 Cecilla Woods                East St. John          2:51.23                
 27 Caroline Hill                Cedar Creek            2:51.51                
 28 Elizabeth Perez              Hamilton Christian     2:52.47                
 29 Promise Hill                 Iowa                   2:52.92                
 30 Lauren Hebert                St. Thomas Aquinas     2:58.59                
 31 faith placide                East St. John          2:58.92                
 32 Ashley Fuselier              Hamilton Christian     2:59.14                
 33 Aubrey Field                 University Lab         2:59.60                
 34 terrica martin               Glen Oaks              3:00.12                
 35 Avery Long                   Menard                 3:00.15                
 36 Erica Johnson                Cabrini                3:00.80                
 37 Ashley Mckay                 Ursuline Academy       3:06.00                
 38 Kia Jackson                  Xavier Prep            3:06.94                
 39 Alexis Adamecewicz           Ursuline Academy       3:07.05                
 40 Ashley Wingerter             Curtis, John           3:09.00                
 41 Marie Swain                  University Lab         3:19.98                
 -- Hailey Bachemin              King, Grace                DNF                
 -- Morgan Georgetown            Hosanna Christian          DNF                
 -- breea gross                  Glen Oaks                   DQ  broke too soon
 -- Abrijana Gordwin             Northwest                  DNS                
 -- Madison McDaniel             St. Scholastica            DNS                
 -- Ijerna Donaldson             Xavier Prep                DNS                
 -- Katericka Freeman            Northwest                  DNS                
 -- Megan Stauss                 Episcopal                  DNS                
 -- Kim Lam                      Runnels                    DNS                
 -- Alayna Nevins                Parkway                    DNS                
 -- Jaylen Smith                 Franklin, Ben              DNS                
 -- Kaylin Jolivette             Opelousas                  DNS                
 -- Janelle Myszak               McMain, Eleanor            DNS                
 -- Camille Barnett              Newman, Isadore            DNS                
 -- Pei Yu                       King, Grace                DNS                
 -- JACQUELINE RUSHFORD          DeRidder                   DNS                
===============================================================================
                         Women - Team Rankings - 1 Events Scored               
===============================================================================
    1) Baton Rouge Magnet          10        2) St. Louis                   8  
    3) McDonogh #35                 6        4) Scotlandville               5  
    5) Hamilton Christian           4        6) Lafayette                   3  
    7) Dutchtown                    2        8) Zachary                     1