B. Moore Track & C. Maddox Field House - Site License 
          2013 LSU High School Last Chance Qualifier - 2/9/2013           
                 Carl Maddox Fieldhouse - Baton Rouge, LA                 
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
FH Composite: C 4:19.70  2004        Jeffery Rhodes, Coffee HS            
        MEET: M 4:28.79  1/24/2009   Barrett Miller, Catholic, Baton      
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Christian Johnson            Episcopal              4:33.28   1       
  2 Devyn Keith                  Curtis, John           4:36.43   1       
  3 Tommy Brocato                St. Thomas Aquinas     4:37.16   1       
  4 Kyle Soulant                 Archbishop Shaw        4:38.34   1       
  5 Bryan Stamey                 Episcopal              4:40.73   1       
  6 Taylor Bazo                  Parkway                4:41.06   1       
  7 Brett Olivier                Fontainebleau          4:41.13   1       
  8 Brandon Brunet               South Lafourche        4:42.83   2       
  9 Rontrevius Foreman           Crowley                4:44.29   2       
 10 Pierce Hill                  Catholic, Ba           4:46.95   2       
 11 Dylan Yates                  Brother Martin         4:47.04   1       
 12 Nicholas Taylor              St. Paul's             4:47.20   1       
 13 Spencer Albright             St. Paul's             4:47.62   1       
 14 Dylan Heck                   Mandeville             4:47.77   1       
 15 Kaleb Shelton                East Ascension         4:48.15   1       
 16 Noah Martin                  Northshore             4:48.23   2       
 17 Zach Capello                 Ascension Catholic     4:48.68   1       
 18 Ryan Burrell                 Baton Rouge Magnet     4:50.32   2       
 19 Colton Cochran               Simsboro               4:52.11   2       
 20 Daniel Tanner                Byrd, C.E.             4:52.54   1       
 21 Jordan Konow                 Lafayette              4:54.39   2       
 22 Jackson Newman               Pineville              4:55.26   2       
 23 Troy Porter                  Parkview Baptist       4:55.72   2       
 24 Jonathan Thomas              Baton Rouge Magnet     4:55.86   2       
 25 Christian Paz                Curtis, John           4:56.56   2       
 26 Chris Mauldin                Archbishop Shaw        4:57.64   3       
 27 Ryne Ledet                   East Ascension         4:57.84   1       
 28 Kevin Muskgrove              Denham Springs         5:01.21   3       
 29 Donald Stirgus               East St. John          5:02.84   5       
 30 Zack Rice                    Pineville              5:03.86   2       
 31 Alonte Landry                Acadiana               5:04.37   2       
 32 Michael Downing              Newman, Isadore        5:05.28   3       
 33 Cameron Harris               Walker                 5:05.42   2       
 34 Shawn Holland                Walker                 5:10.42   3       
 35 Jerry Martin                 Karr, Edna             5:11.98   3       
 36 Jacob Daigle                 Assumption             5:14.25   3       
 37 Marco Guirlando              West Ouachita          5:15.44   2       
 38 Miguel Decuir                Scotlandville          5:16.25   5       
 39 Chance Allen                 West Ouachita          5:17.42   2       
 40 Matthew Brouillette          Runnels                5:18.60   3       
 41 Josh Babin                   Parkview Baptist       5:19.66   4       
 42 Kyle Montgomery              Haynes Academy         5:19.80   4       
 43 Randy Carter, Jr.            Jehovah-Jire           5:20.45   3       
 44 Justin Eskind                Ellender, A.J.         5:21.00   4       
 45 David Johnson                Madison Prep           5:22.23   4       
 46 Wesley Lapegrouse            Ellender, A.J.         5:22.54   5       
 47 Fredrick Lyles               Karr, Edna             5:23.46   3       
 48 Reed Streets                 Northshore             5:23.88   4       
 49 Brian Augustus               Belaire                5:23.91   3       
 50 Jonathan Guiterrez           Riverdale              5:24.52   4       
 51 Joshua Douse                 Belaire                5:28.89   5       
 52 Alex Domingue                Crowley                5:33.42   3       
 53 Darius Cunningham            St. Augustine          5:43.78   4       
 54 Brandon Barber               Scotlandville          5:55.75   5       
 55 Kameron Franklin             St. Augustine          5:58.98   4       
 56 Blake Aucoin                 Opelousas Catholic     6:00.09   5       
 57 DeMarcio Smith               Fair Park              6:00.37   4       
 58 Dallas Leith                 Simsboro               6:07.07   4       
 59 Danakus Briotte              Opelousas              6:08.89   4       
 60 Sean Reed                    Opelousas              6:24.10   5       
 61 Bradley Gueho                False River            6:24.28   5       
 62 Chris Dargin                 Hamilton Christian     6:42.71   5       
 63 Bailey Humphries             False River            6:42.85   5       
 -- Johntrell Blue               Huntington                 DNF   5       
 -- Kyle Lemoine                 Archbishop Rummel          DNS   4       
 -- Jansen Callais               Thibodaux                  DNS   3       
 -- Broderick Ruffin             Miller-McCoy               DNS   3       
 -- Evan Turgeon                 Fisher                     DNS   5       
 -- Keith Aldrich                Catholic, Ba               DNS   1       
 -- kentrell randolph            Glen Oaks                  DNS   4       
 -- Daylon Jones                 Ville Platte               DNS   3       
 -- Scott Sugasti                Fisher                     DNS   5       
 -- Brandon Smith                Choudrant                  DNS   5       
 -- Dequincy Scott               Istrouma                   DNS   4       
 -- Adam Strickland              Haynes Academy             DNS   5       
 -- Chris Miles                  Dutchtown                  DNS   1       
 -- Regan Lemaire                Lafayette                  DNS   2       
 -- Jalen Fleming                Byrd, C.E.                 DNS   3       
 -- Kyle Herbert                 Miller-McCoy               DNS   4       
 -- Ryan Broussard               Cecilia                    DNS   3       
 -- Noah Verret                  Westminster                DNS   5